۲۲ تیر ۱۳۹۹
 

اخبار

شهرداری تهران اولین جایی بود که به سیل گلستان واکنش نشان داد

شهرداری تهران اولین جایی بود که به سیل گلستان واکنش نشان داد
شهرداری تهران اولین جایی بود که به سیل گلستان واکنش نشان داد نیوز عمران نوشت: سرپرست استانداری گلستان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی شهرنوشت به آق‌قلا، عملکرد شهرداری تهران در سیل گلستان را «منسجم، و با مدیریت بسیار خوب» ارزیابی کرد.

میرمحمد غراوی سرپرست استانداری گلستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی شهرنوشت به آق‌قلا، گفت: در ابتدای وقوع سیل در استان گلستان، آقای حناچی شهردار‌ محترم تهران و معاونین ایشان طی تماس‌های فوری در لحظات اول گفتند که هر آنچه استان نیاز دارد اعلام کنید تا اعزام کنیم؛ فکر می‌کنم شهرداری تهران اولین جایی بودند که با سرعت و به این شکل واکنش نشان دادند.
او ادامه داد: یک تیم مجهز از آتش‌نشانی، 35 نفر نیروی‌انسانی، به‌اضافه پمپ‌های مجهز برای تخلیه آب، ماشین آلات سنگین، کمپرسی، لودر و بیل مکانیکی وارد منطقه شدند و حقیقتا انسجام و مدیریت بسیار خوبی از خود نشان دادند. همکارانمان در مدیریت شهری واقعا این‌جا موثر بوده‌اند، به‌معنای واقعی هم‌کاری کرده‌اند و از دل‌وجان مایه گذاشته‌اند.
غراوی عنوان کرد: وقتی وزیر محترم کشور به منطقه تشریف آوردند، به ایشان هم عرض کردم شهرداری تهران جزو معدود ارگان‌هایی بوده است که همان ابتدا با سرعت واکنش نشان داد و ما نیز بسیار قدردانشان هستیم. علاوه بر ماشین‌آلات، امکانات لجستیکی و نیروی متخصص -به‌خصوص در موضوع جمع‌آو‌ری آب‌های سطحی و پمپاژ آب از سطح معابر- از طریق فروشگاه شهروند تیز مواد غذایی و بهداشتی نیز به منطقه ارسال کردند که به مردم عزیز سیل‌دیده تحویل شد و از همان موقع در دو شهرستان گمیشان و آق‌قلا منشأ اثر بودند.
سرپرست استانداری گلستان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: خداوند تمام زحمات دوستانمان در شهرداری تهران را در نظر دارد و اجر و قربشان نزد پروردگار محاسبه خواهد شد؛ ما هم تلاش‌های شما عزیزان را فراموش نمی‌کنیم؛ می‌دانیم زحمت کشیدید؛ می‌دانیم در تعطیلات عید خانواده‌های خود را تنها گذاشتید و به این‌جا آمدید تا به هموطنان خود یاری برسانید. مراتب تشکرم از عزیزان شهرداری تهران را هم به وزیر محترم کشور اعلام کردم، و هم به معاون اول محترم رئیس‌جمهور.
غراوی افزود: این صحنه‌های فداکاری، همکاری و دلسوزی بی‌سابقه است. همه دیدند که بچه‌های شهرداری چقدر فداکارانه زحمت می‌کشند. همین الان هم در جلسه‌ای که داشتیم، دوستان شهرداری تهران اعلام کردند تا هر وقت نیاز باشد این‌جا خواهند ماند. فکر می‌کنم همین استعداد حال حاضر از طرف شهرداری تهران برای کمک‌رسانی فعلا کافی است.
او در پاسخ به این پرسش شهرنوشت که آینده نزدیک شهرستان‌های آسیب‌دیده از سیل چگونه خواهد بود، گفت: از یک طرف، بهتر شدن شرایط جوی و از طرف دیگر، تلاش‌های عوامل اجرایی منجر به این شده است که در مجموع شرایط رو به بهبودی بگذارد. امیدواریم در ۳-۲ روز آینده شاهد فروکش آب در شهر آق‌قلا نیز باشیم، چرا که این اتفاق در شهرستان گمیشان افتاده و آب دیگر دارد در آخرین محلات این شهرستان فروکش می‌کند؛ در گمیشان دیگر وارد مرحله پاکسازی شده‌ایم و داریم منازل را از گل‌ولای پاک می‌کنیم؛ در آق‌قلا هنوز چند محله شمال و شمال‌شرق درگیر آب‌گرفتگی است که با همت تمام دوستان تلاش می‌کنیم تا هر چه زودتر منازل از آب تخلیه شوند که شهروندان هر چه زودتر به خانه‌های خود برگردند.
او ادامه داد: نزدیک به ۷۰ خانواده خارج از شهر آق‌قلا در محل اسکان موقت مستقر شده بودند که امروز تصمیم گرفتیم کمک کنیم به شهر برگردند؛ طی چند روز اخیر تمام تلاش ما بر این بود که تمام خانواده‌های اسکان‌داده‌شده در خارج از شهر به داخل شهر‌ برگردند تا زندگی به شهر آق‌قلا بازگردد؛ تنها همین تعداد خانواده باقی مانده بود؛ این تعداد باقی‌مانده نیز امروز توسط همکارانمان امروز به یک محل اسکان در داخل شهر آق‌قلا منتقل شدند تا خودشان در عملیات پاکسازی منزل و حیاطشان حضور داشته و خیالشان آسوده باشد. خوشبختانه دیگر هیچ اسکان موقتی در خارج از آق‌قلا نداریم.
سرپرست استانداری گلستان در پایان خاطرنشان کرد: با تلاش همه خدمت‌گزاران شرایط دارد به سمتی می‌رود که ان‌شاءالله این سختی‌ها و مرارت‌ها به زودی به پایان خواهد رسید.
گفتنی است اولین کاروان امدادی عملیاتی شهرداری تهران در تاریخ دوم فروردین امسال به دستور شهردار تهران به مناطق سیل‌زده استان گلستان اعزام شد.

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۰۳
تعداد بازدید : ۶۹۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید