۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 

اخبار

حناچی در اولین پویش «سه شنبه های بدون خودرو» در سال 98 مطرح کرد

حناچی در اولین پویش «سه شنبه های بدون خودرو» در سال 98 مطرح کرد
توسعه مسیر دوچرخه سواری در نوروز امسال نیوز عمران نوشت: شهردار تهران بر توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در پایتخت همزمان با تعطیلات نوروزی و حضور بیشتر گردشگران در شهر تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، پیروز حناچی در اولین سه شنبه بدون خودروی سال ۹۸ به روال معمول از میدان توحید تا پارک شهر رکاب زد. در پارک شهر نیز جمعی از دانش آموزان به شهردار تهران پیوستند و برای دقایقی با یکدیگر رکاب زدند.
شهردار تهران در حاشیه این برنامه با حضور در جمع خبرنگاران گفت: تلاش ما این است که با همکاری داوطلبانه مردم از حجم خودروهای موجود در سطح شهر بکاهیم و به توسعه حمل و‌ نقل عمومی، توسعه مسیرهای دوچرخه و پیاده و به طور کلی تغییر شیوه زندگی تا آن جا که امکان پذیر است، بپردازیم.
حناچی با بیان اینکه توسعه حمل و نقل عمومی راهکار کاهش آلودگی هوا و ترافیک در تهران است، اظهار کرد: توسعه مسیر دوچرخه، تقویت پیاده محوری و به طور کلی تغییر مودهای حمل و نقل به حمل و نقل پاک، سیاستی است که تمامی کلانشهرهای موفق دنیا با همکاری مردم تعقیب می کنند. 
شهردار تهران همچنین با تاکید بر ضرورت ایمن سازی محیط عبور دوچرخه در پایتخت تصریح کرد: در نوروز امسال بسیاری از مسیرهای دوچرخه سواری در پایتخت را در راستای تقویت حمل و نقل پاک، توسعه دادیم.
وی در پاسخ به این سوال که اگر سه شنبه های بدون خودرو اتفاق بیفتد چه می شود، گفت: سه شنبه های بدون خودرو اتفاق افتاده و یک نماد است، به این معنی که می توان در سایر روزهای هفته هم بدون خودرو و با دوچرخه تردد کرد.
شهردار تهران در پایان تاکید کرد: این پویش آغاز یک حرکت و تغییر نگاه در سطح شهر تهران خواهد بود.

۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۵۸۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید